Пет правила до кои што мора да се држите за да изгледате како Меган Маркл

Сакате кралски стил што истовремено изгледа ношалантно и тренди. Сигурно сличен на оној на Меган Маркл- едноставно и модерно.

Во текот на последните неколку месеци, сите очи се вперени кон Meghan Markle, и за кратко време таа лукаво создаде уникатен и беспрекорен стил кој е составен од неколку клучни парчиња кои одат низ сите нејзини изданија. Стилот на Meghan Markle може да се опише како релаксиран кралски стил кој се состои од струкирани палта, панталони и практични торби.

Еве кои клучни 5 работи мора да ги имате во вашиот гардеробер, за да го постигнете тоа.

  1. Широки панталони со висок струк

2. Салонки со интересни детали

3.Мала чанта за преку рамена

4.Црни панталони со цигара-крој

5.Капут со ремен
Коментари

[fbcomments]