Категории

Петте парчиња кај машката гардероба што ги мразат жените

Познато е дека жените уживаат да одат на шопинг, за разлика од „посилниот“ пол кој најчесто по кратка постапка се одлучува за својата гардероба.

Сепак, мажите треба да внимаваат барем на неколку работи доколку не сакаат да го предизвикаат „бесот“ кај дамите.

Ова се петте најомразени работи кај жените кога станува збор за машката облека.

1. Папучи или сандали со чорапи – Ако носите чорапи во топлите денови, ставете чевли или патики, додека сандалите и папучите се носат на боса нога.

2. Впиени фармерки – Тените фармерки и панталони тип „цигара“ се доста актуелни, но не одговараат на секоја фигура. Помалите мажи или мажи не треба да носат тесни фармерки или панталони.

3. Кошула со елек – Оваа комбинација одамна е надвор од мода. Жените повеќе преферираат да видат цврста кошула отколку елече.

4. Пинк облека – Кај нас се смета дека мажите со нестандардна сексуална ориентација преферираат да носат облека со различни нијанси на розова. Но, тоа не е. Оваа боја веќе ја носат мажи и жени, но не се вклопуваат во неа сите. Ако сакате да ги импресионирате жената, тоа нема да се случи ако носите розова блуза или панталони.

5. Маица со длабоко деколте – Има спортски маици со големо деколте кое е премногу длабоко и веднаш ги одбива дамите.

Прегледи:
269
Ознаки:
· ·
Објавено на:
01.09.2018