Пијте го овој напиток секое утро и ќе се ослободите од непријатниот здив

Бидејќи јадеме најчесто преработена храна и немаме време да се погрижиме секогаш да се храниме здраво, последиците честопати се „чувствуваат“. Затоа, решете се од непријатните миризби на едноставен начин.

Доколку сакате вашите органи за варење да функционираат како што треба и да ја отстраните секоја можност за појавување на лош здив и непријатен мирис на пот, направете го овој напиток, а ќе имате и многубројни добри ефекти за здравјето.

Состојки:

  • 2 јаболки
  • 5 лисја свеж кељ
  • сок од 1 лимон
  • 1 парче ѓумбир

Подготовка:

Сите состојки измијте ги во ладна вода и ставете ги во блендер. Испијте го напитокот на празен стомак наутро или помеѓу оброците.
Коментари

[fbcomments]