Пиродните усни се најголем тренд кај професионалните шминкери за оваа сезона

Доколку редовно ги следите профилите за убавина на Инстаграм и сакате да знаете што има ново на ЈуТјуб кога станува збор за шминката, тогаш сигурно сте забележале колку често се појавуваат видео туторијали на тема природен изглед, шминка која изгледа како да немате шминка.

Еден од последните трендови, се нарекува „blotted“ усни, односно усни кои изгледаат како да се природно интензивно обоени. Овие кармини постојат во течна варијанта како и во мат варијанта. Овој изглед можете да го постигнете и со обичен кармин тапкајќи го на усните.

 
Коментари

коментари