Подготвени за летото – 6 одлични практични beauty трикови

Потребен ви е поголем или помал број на бикини? Сакате да направите совршена фотографија под вода? Погледнете ги следните трикови..

Сите идеалени камуфлажи кон кои сме склони најчесто излегуваат на површина во летниот период. Било да се работи за сокривањето на вишокот килограми под гардеробата или сокривањето на несовршеностите на лицето под шминката.
Ви донесуваме неколку едноставни трикови како ова лето да бидете подготвени во секој момент со помош на овие креативни трикови.
Коментари

[fbcomments]