Подгответе се за летото: Помешајте ги овие состојки и ќе добиете напиток кој го топи салото!

Оваа комбинација од состојки претворена во магичен напиток го топи салото со неверојатна брзина, а тоа е особено значајно пред летниот период. Погледнете што се ви е потребно за да го направите сами:

  • 1 цвекло
  • 3 моркови
  • 5 стапчиња целер
  • 1 рака свеж спанаќ
  • 1 јаболко
  • 1 краставица
  • 1 рака ротквици
  • 1 корен свеж ѓумбир
  • 1 лимон

Се што треба да направите е да ги ставите овие состојки во блендер и тоа е тоа. Од оваа количина би требало да добиете околу 500 мл сок, а најдобро е да го пиете наутро, на празен стомак.
Коментари

коментари