Категории

Погледнете ги настапите на Тамара и останатите финалисти од втората полуфинална вечер на Евровизија! (ВИДЕО)

Вчеравечер се одржа и втората полуфинална вечер на Евровизија, каде што на наше големо задоволство Тамара се пласираше во финале. Покрај Тамара, на списокот се најдоа уште девет изведувачи чии настапи може да ги погледнете во продолжение. 

Македонија

Tamara Todevska – „Proud“

Холандија

Duncan Laurence – „Arcade“

Русија

Sergey Lazarev – „Scream“

Норвешка

KEiiNO – „Spirit In The Sky“

Албанија

Jonida Maliqi – „Ktheju Tokës“

Азербејџан

Chingiz – „Truth“

Шведска

John Lundvik – „Too Late For Love“

Данска

Leonora – „Love Is Forever“

Малта

Michela – „Chameleon“

Швајцарија

Luca Hänni – „She Got Me“