Категории

Погледнете ги последните минути од натпреварот на Вардар против Веспрем! (ВИДЕО)

Вардар по втор пат успеа да ја сплоти Македонија и да успее да се искачи на тронот на Лигата на шампионите! Со победата над Веспрем со конечен резултат 27:24 момците покажаа дека имаат сила и мотив кои парите не можат да ги купат!

Иако во второто полувреме тимот на Веспрем успеа да се приближи, Вардар сепак успеа да издвои победа. Радувај се Македонијо, ова се нашите шампиони!!!

Во продолжение погледнете ги последните минути од натпреварот и патот до победата на Вардар!