Погледнете го моментот кога фудбалерот на Босна го соблече противникот од Грција!

Инцидентот кој се случи на натпреварот помеѓу репрезентациите на Босна и Херцеговина и Грција го привлече вниманието на сите странски спортски медиуми, па изгледа како цел свет да зборува за тоа.

Имено, во 76-та минута од натпреварот, Папастатопулос и Џеко се бореа за топка, по што босанскиот репрезентативец се најде легнат на теренот, а Гркот не му даваше да стане.

Потоа, Џеко го повлече за шорцот и го соблече противничкиот играч, по што се разгореа страстите од двете страни. Сето тоа резултираше со казна за Босанскиот фудбалер кој го доби својот втор жолт картон и исклучување, а поцрвене и стоперот на Грција, Пападопулос. Жолти картони добија и Папастатопулос и Лулиќ.

Погледнете го спорниот момент за кој зборува целата спортска јавност денес!
Коментари

[fbcomments]