Категории

Погледнете го настапот на нашата Мила Москов на Детска Евровизија! (ВИДЕО)

Мила Москов е овогодинешната претставничка на Македонија на детската Евровизија во Полска, со песната „Fire“.

Таа се претстави во најдобро светло, изведувајќи ја одлично нејзината композиција, а познато е дека таа важи за еден од најголемите фаворити за победа, а во меѓувреме се стекна и со Сертификат за најдобар евровизиски пакет, според мислењето на публиката и жирито.

За Мила може да се гласа и преку линкот https://vote.junioreurovision.tv.

Да ја поддржиме!

Погледнете како изгледаше нејзиниот одличен настап.