Погледнете го новиот изглед на Џенифер Лопез

Фотографија од новата фризура објавена на Инстаграм, доби 2 милиони лајкови за само 24 часа. Зошто е толку посебна?

Додека ѕвездата претпочита да се појави со долга коса на концертите, Лопез избра издолжрн боб за секојдневниот живот. На стилистот за фризури Крис Аплетон, кој редовно соработува со Ким Кардашијан и Кети Пери, пејачката му даде целосна слобода, доверувајќи му да и ја скрати косата до рамена, оставајќи и должината напред. Резултат? Асиметричен боб со светли прамени кои и даваат на фризурата структура и волумен. Фризурата е засилена со светло истакнат преден дел, која убаво го нагласува нејзиното овално лице.

Резултат? Џенифер Лопез изгледа луксузно и модерно. Заклучок: Кратењето на косата е повеќе од оправдано.
Коментари

[fbcomments]