Категории

Погледнете ја новата колекција на Диор за пролет/лето 2022 година! (ФОТО)

Модната недела во Париз започна со Диор колекцијата за пролет/лето 2022 година. Долги бели фустани, одела со рамен и чист крој, проѕирни материјали и модели без градник…

„Сакавме да прикажеме оптимистички поглед кон иднината“, рекла дизајнерката Марија Грација Кјури.

 

Прегледи:
342
Објавено на:
26.01.2022