Категории

Погледнете како изгледа сега: Анџелина Џоли на прошетка во Париз со Жаклин Бисет!

Актерката Анџелина Џоли го посети Париз заедно со својата кума Жаклин Бисет. За таа пригода, таа избрала бел долг фустан со сиви пруги, додека Жаклин изгледала елегантно во црвено сако и бели панталони.

Жаклин Бисет во една пригода изјави дека многу ретко ја гледа својата кума, како и дека е фасцинирана од нејзиниот живот.

Во 2003. година Анџелина Џоли имаше двојна мастектомија откако открила дека го има генот кој може да предизвика рак на дојка. Оваа радикална одлука ја донесе по смртта на нејзината мајка во 2007. година, која почина како последица на рак на јајници.

По бурниот период кој е зад неа и тешкиот развод со актерот Бред Пит, може да се забележи дека Анџелина Џоли изгледа одлично иако сѐ уште многумина коментираат дека треба да ја зголеми нејзината телесна тежина.