Категории

Погледнете како изгледал нашиот најдобар ракометар Кире Лазаров на 18 години! (ВИДЕО)

Со само 18 години, Кирил Лазаров веќе ги покажувал своите вештини на терен и јасно било дека Македонија го поседува еден од најдобрите ракометари. Кире во дресот на Пелистер доби шанса во 1/16 финалето во Лигата на шампионите.

Прегледи:
566
Категории:
Ракомет · Спорт
Објавено на:
20.04.2020