Категории

Погледнете како се радува синот на Џоковиќ по победата на Вимблдон (ВИДЕО)

Новак Џоковиќ докажа дека се врати во полна форма со својата победа на Гренд – слем турнирот Вимблдон. Србинот кој годинава беше дури 12-то рангиран во финалето за само 2  часа и 20 минути игра, во три сета го победи Кевин Андерсон од Јужна Африка.

По завршувањето на одличниот меч, во публиката особено внимание привлече неговиот син Стефан кој му аплаудираше на својот татко по победата. Тој ги собра симпатиите на присутните и гледачите, а како изгледа неговиот син погледнете на следното видео.