Погледнете само дел од најубавите модни комбинации на Џиџи Хадид

Таа е модна икона, добро платена манекенка, кралица на уличната мода, а сепак толку скромна. Токму така, се работи за Џиџи Хадид. Во текот на изминатите две години, нејзиното име стана многу познато меѓу јавноста, а секако дека нејзината убавина и тело играат голема улога во тоа.

Но освен тоа, неизбежно е да се каже дека Џиџи има неверојатен вкус кога се работа за модата, особено за онаа уличната, лежерната и едноставно кажано шик. Погледнете само дел од најубавите модни комбинации на прекрасната манекенка, можеби и вие ќе се инспирирате што да облечете за денешното кафе со вашата пријателка.

Out in New York City in Frame leather pants. 

Out in NYC wearing a Lovers + Friends coat, Grana sweater, Agolde jeans, Reebok sneakers, and a Moschino bag. 

Out in New York City.

Out in NYC wearing jeans by Sandro, Sunday Somewhere sunglasses, Nicholas Kirkwood shoes and a Tom Ford bag. 

Out in NYC in black leggings and a black coat.

Out in New York City wearing a black coat by Smythe, 7 For All Mankind jeans, and Sandro ankle boots.

Arriving at fittings for the 2016 Victoria's Secret Fashion Show.

Out in Paris during Fashion Week. Out in Paris wearing an Adam Selman dress and Stuart Weitzman heels.

Out in New York City.

On the streets of Manhattan.
Коментари

[fbcomments]