Погледнете што ќе носат најмладите оваа есен

Летните одмор се зад нас, есента полека започнува да се чувствува во воздухот. За многумина ова е само уште едно годишно време, но за најмладите есента е посебна бидејќи со неа започнува новата учебна година. Со новото годишно време доаѓаат и новите временски температури, па затоа потребно е летната тенка облека да се замени со потопли парчиња.

Врвен квалитет, достапни цени и модерен дизајн во кој нашите најмили изгледаат неодоливо – токму вака може да се опише новата есенска колекција на облека во Wenice. Овој бренд веќе долги години се грижи за изгледот и удобноста на децата кај нас, а овој пат особено ќе ги израдува најмладите со понудата.

Во Wenice ќе најдете се што му е потребно на вашето дете за претстојниот период без разлика на возраста и полот. Најмодерни тренерки, маички, хеланки, џинс комбинации, пижами се само дел од големиот асортиман во продавниците на Wenice. Во зависност од местото на живеење, изберете го продажното место кое е најблиску до вас и израдувајте ги вашите деца подарувајќи им го токму она што најмногу го посакуваат – модерна и квалитетна облека за сите пригоди.

Продавниците на Wenice може да ги посетите на повеќе локации и тоа: Skopje City Mall (2 кат), Ramstore Mall (1 кат), TC Biser (приземје)Wenice Home кој се наоѓа во населбата Илинден. Исто така Wenice ви нуди можност да купувате и онлајн на следниот линк https://wenice.mk/index.php… 

 

Изберете го најдоброто за вашето дете бидејќи децата го заслужуваат тоа.
Коментари

[fbcomments]