Категории

Помешајте ги овие две состојки пред спиење и наутро ништо нема да ве боли

Испијте го овој напиток еден час пред спиење. Може да ви помогне наутро да се разбудите одморени и свежи, а се прави само од две состојки.

Потребно е:

  • 1 банана
  • 1 литар вода
  • цимет

Подготовка:

Зовријте ја водата, а потоа во неа додадете банана со кора на која претходно ќе и ги исечете врвовите (пред тоа добро измијте ја). Оставете да се вари 10 минути.

Водата процедете ја и ставете ја во шолја, а потоа додадете малку цимет. Овој напиток испијте го еден час пред спиење, а наутро ќе се разбудите полни со енергија.