Категории

Поранешна работничка во хотел открива детали за хигиената: „Никој не знае дека хотелите не ги перат овие нешта..“

(ВИДЕО) Поранешен хотелски вработен споделил некои тајни на хотелските соби и ги советувал луѓето што треба да внимаваат кога престојуваат во нив. Џанеса Ричард објави видео на „ТикТок“ кое стана вирално. „Работев во хотел пред неколку години и мислам дека би било забавно да ви откривам тајни за хотели кои можеби не ги знаете“, рече таа на почетокот на видеото.

Таа забележува дека можеби тоа не е случај во секој хотел и дека тоа е само нејзино лично искуство. „Првата работа е што повеќето хотели не перат јоргани или покривки. Ги мијат можеби еднаш годишно, што е навистина застрашувачко “, открила Џанеса.

Таа потоа им дала совети на гостите. „Значи, првото нешто што сакате да го направите кога ќе влезете во вашата соба – не легнувајте на јорганот, соблечете го“, вели тој. Џанеса препорачува да се избегнува пиење од чашите што стојат во собата.

„Скоро секоја стандардна соба што ја резервирате доаѓа со шише вода и чаши за пиење во собата. Не би препорачал да пиете од овие чаши затоа што тие често не се менуваат меѓу гостите, се додека изгледаат чисти “, рече таа.

Имено, Џанеса тврди дека персоналот на хотелот ги заменува чашите ако изгледаат валкани, но ако изгледаат како гостите ниту да ги допреле ниту да ги испиле, ќе ги остават за следниот гостин. Теписите, вели таа, редовно се чистат со правосмукалка, но многу ретко се перат или се чистат темелно.
„Бидете внимателни да носите чорапи или влечки“, вели таа.

 

@janessarichardReply to @stephaniewillhoit Part 3! 😬

♬ Astronaut In The Ocean – Masked Wolf

Прегледи:
478
Објавено на:
11.07.2021