Поранешниот шампион на Формула 1, Џенсон Батон се вери со Плејбој модел

Поранешниот шампион беше во брак со манекенката Џесика Мичибата, со која се венчаа на Хаваите во 2015 година до 7 годишна врска. 

Една година подоцна тие се разведоа, а набрзо потоа Батон започна врска со Британи, која е исто така модел и наскоро негова сопруга.

Парот е заедно од март 2016 година, а сега поранешниот Плејбој модел ќе стане сопруга на шампионот откако тој и приредил романтично запросување.

27 годиниот модел споделила фоографија на социјалните мрежи од нив двајца на плажа со текст „Наскоро госпоѓа Батон“.

 
Коментари

коментари