Моден тренд: Портокалови усни?

Ви се допаѓа оваа идеја, портокаловиот кармин да биде вашиот избор за оваа пролет/лето сезона? Мене искрено не, мојот тен вика големо НЕ на портокаловата боја, но што е тука е. Па така, најтренд нијанса на кармин за оваа престојна сезона ни е портокаловата. Пробајте, експериментирајте, ако не ви се допаѓа секогаш се тука вашите бои.

Девојките со потемен тен можат да одберат по интензивни и длабоки нијанси на портокалово, а оние со посветол тен нека се задржат на посветлите и неутрални со портокалови поттонови. Не ви е потребна дополнителна шминка, очите нека останат свежи, бидејќи усните се во преден план.

[nggallery id=91]

 

 
Коментари

коментари