После 7 години и 3 деца фудбалерот Серхио Рамос се ожени со прекрасната Пилар Рубио!

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос се ожени со прекрасната Пилар Рубио!

На свечена церемонија која се одржа во Севиља, 33 годишниот шпански фудбалер се ожени со 41 годишната тв презентерка Пилар Рубио.

Парот изгледаше прекрасно, а црнокосата убавица во раката носеше необичен букет со црно обоени цветови.

Парот е заедно од 2012 година и имаат три деца четири годишниот Серџио, тригодишниот Маркос и Алехандро кој има само една година.

Сметале дека сега е вистинско време за оваа церемонија и да го крунисаат прекрасното семејство кое го создале.

Стотици гости биле дел од прославата на овој специјален ден за нив, многубројни познати личности меѓу кои и Бекамови
Коментари

[fbcomments]