Категории

Потрошила милион фунти да изгледа како Ким Кардашијан

И тоа не и е единствената опсесија.

Признава дека и ласка тоа што сите забележуваат колку се слични и дека вложувањето во изгледот и се исплатило.
„Луѓето постојано ми зборуваат дека изгледам како неа. Ме споредуваат секој пат кога ќе ме видат на улица, забава или било каде. Секогаш ме запираат за да се фотографираат со мене – а јас навистина сакам внимание“, вели Чали.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chaly D.N (@chalydn)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chaly D.N (@chalydn)

 

Чали својот изглед го должи на редовните третмани со ботокс и вбризгување хијалуронски филери, но вели дека секако природно личи на Ким. Сепак признава дека пластичниот хирург ја предупредил дека треба да забави со естетските зафати и дека иста молба имаат и нејзините пријатели.

„Пријателите и семејството ми зборуваат да успорам. Потрошив толку многу на облека, операции и изглед, па се многу загрижени“, вели оваа инфлуенсерка која на Инстаграм ја следат околу 700 луѓе.

Најмногу пари сепак дава на луксузни и дизајнерски ташни кои и се опсесија.
„Морам секогаш да ги менувам за да бидам во чекор со Кардашијанките. Исто така, следам трендови па секоја сезона менувам облека, а на тоа потрошив цело богатство“, заклучува.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chaly D.N (@chalydn)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chaly D.N (@chalydn)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chaly D.N (@chalydn)

Прегледи:
104
Објавено на:
25.11.2020