Категории

Повик за гламур и храброст: Колекцијата на Оскар де ла Рента за есен/зима 2020

На модната недела во Њујорк својата колекција за есен/зима 2020. година ја претстави и реномираната модна куќа Оскар де ла Рента.

Препознатлив како бренд со чие име се поврзуваат отменоста и елеганција, колекцијата за следната студена сезона ги исполни сите очекувања.

Богатиот избор на најразлични гамурозни фустани ги воодушеви и љубителите на модата и модните критичари, а достапни се „вистински зимски“ модели на фустани до под и долги ракави, но и неколку креации за елегантни дами на кои студот не им претставува никаква препрека.

Прегледи:
499
Објавено на:
13.02.2020