Чек дис аут
Search

Познати личности направени од мека глина

Ова е права уметност! Дали сте ги виделе досега Кристијано Роналдо, Роан Аткисон, Били Ајлиш и други, направени од мека глина?

Уметникот, потпишан како Clay Artisan Jay, стана вирален на ТикТок во последниов период. Не се знае кој е и од каде е. На својот Јутјуб профил, има напишано само дека се вика Џеј и дека е професионален скулптор со мека глина.

Можете да го заследите неговиот Тик-ток профил тука, а на Јутјуб, каде што ги става видеата со повеќе детали од изработката, може да го заследите тука.

Проследете ги подоле нековите најинтересни видеа:
Коментари

[fbcomments]