Категории

Познатите дами го обожаваат! Ова е најголемиот моден тренд за ова лето

Маичките со слогани се најпопуларниот моден тренд кој дефинитивно ќе го одбележи ова лето. Уште сега го носат многу познати дами, од Емили Ратајковски и Викторија Бекам до Роси Хунтигтон Вајтли и Алекс Ченг.

Иако многумина не се љубители на ваквите парчиња облека, факт е дека постои правило во комбинирањето за да го постигнете изгледот на супермодел.


Станува збор за безвременски парчиња облека кои одлично изгледаат на сите, без обзир на годините, обликот на телото и конфекцискиот број. Одговараат во комбинација со панталони, фармерки, но и со здолништа.


Маиците со слогани можете да ги комбинирате во сите стилови и имајте в предвид дека пораката која ќе ја носите ќе кажува многу за вас- па одберете ја онаа која најмногу му прилега на вашиот карактер.

Ciao 👋🏽💕

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata) on