Категории

Преслатката верверичка Пенелопе е домашен миленик кој ќе ве освои со своите акробации

Верверичката Пенелопе е вистинска Инстаграм ѕвезда. Таа продолжува да освојува овожаватели со своите урнебесни акробации

Се поголема популарност на Инстаграм добиваат профилите на животните кои сме навикнати да ги гледаме во улогата на домашни миленици.
Таков е профилот и на верверичката Пенелопе која секој ден брои се повеќе следбениците.
Нејзините сопственици секојдневно објавуваат фотографии и видеа на кои ова преслатко животинче лудо се забавува.

Иако природниот дом на верверичките се шумите, парковите и градините, се чини дека Пенелопе ужива во затворен простор.
Нејзините сопственици и ги имаат обезбедено сите потребни нешта за таа да се чувствува слободно.

„Таа е страствен љубител на кокос, собирачка на камења а исто така ги обожава и плишаните животни со кои сака да се бори“, пишуваат сопствениците во описот на нејзиниот профил.

View this post on Instagram

Sunday sillies : 🍄 bounce house mouse 🐾

A post shared by Penelope (@penelope_squirrel) on