Преслатко видео од албино кенгурот Пикси и нејзиното бебе во скопската зоолошка градина! (ВИДЕО)

Неодамна во скопската зоолошка градина се роди кенгурче, Квики, кое мајката го „криеше“ некое време. 

Сега Пикси гордо го покажува своето малечко, како што може да видиме од видето кое го споделија од скопската зоолошка градина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Skopje ZOO (@zoo_skopje) on

Албино кенгурите се вистинска реткост во светот, а ние може да се пофалиме и со албино бебе.
Коментари

[fbcomments]