Категории

Превртените фармерки се вистински хит! (ФОТО)

Најновиот модел на фармерки кој на намаление чини само 17 долари ги зачуди љубителите на модата. Знаеме дека во модата сѐ е дозволено, но нивната идеја за лансирање фармерки кои изгледаат како да се облечени наопаку не наиде на позитивен одзив кај потрошувачите. 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by boohoo.com (@boohoo) on


Купувачите велат дека фармерките изгледаат како некој да ги облекол обратно ненамерно во мрак. „Дали е ова реално? Како да сме толку очајни за нови модни трендови па сега ќе носиме превртени фармерки. Дали ова значи дека станав потполно здодевна и старомодна?“, напишала една девојка на социјалните мрежи.

Дури и славниот бренд Келвин Клајн има свој модел на фармерките од овој вид.

Прегледи:
55
Објавено на:
21.01.2019