Пријателство после раскинување: Овие хороскопски знаци остануваат во добри односи со бившите

Нив им е тешко да се помират со фактот дека на нивната врска и дошол крајот

Дури и откако помине одредено време, нивната надеж за смирување е се поголема. Сепак, ако не дојде до обновување на романсата, тие ќе прифатат и пријатество, само за да бидат во нивна близина.

Рак
Тешко дека ќе пронајдете личност родена во знакот Рак која не е опседната со својата поранешна љубов. Тоа обично нема врска со тоа дали се среќни или несреќни во сегашната врска, тие едноставно не сакаат да ги губат особите во својот живот. Баш поради тоа се склони кон заборавање на причините за разделбата па упорно се обидуваат да го обноват односот со поранешниот партнер.

Риби
Рибите често живеат во нереален свет во кој ги идеализираат нештата кои би требало да ги заборават. Нив често им се случува неколку пати да ја обноват пропаднатата врска и на крајот да се откажат, но сепак остануваат пријатели со таа личност како барем на некој начин би ја контролирале.

Вага
Вагите се опседнати со нивните поранешни партнери. Тие се едни од оние особи кои постојано ги испитувааат пријателите наместо нив да ги проверуваат друштвените мрежи на нивните поранешни љубови. После некое реме и самите ќе се одлучат да ги побараат своите бивши откако брзо ќе развијат пријателство со нив.
Коментари

[fbcomments]