Принт што ќе ја освои модната сцена: Оваа година ќе носиме оваква гардероба!

Беше голем тренд во 70-тите години, а водечкото место ќе го преземе и оваа година

Ретко која сезона поминува без враќање на барем еден тренд од 70-тите години. Минатата година бевме сведоци на враќање на чевлите со платформа. Фармерките карактеристични за тој период, исто така, владееја некое време. Оваа година, модните дизајнери најавуваат пристигнување на цветен гроздобер принт.

Императив оваа година се елегантните комбинации во минималистички стил, затоа се радуваме што патот кон модниот врв го најде и овој разигран принт. Во морето на едноставни парчиња, оние со цветни принтови ќе можат да внесат ведрина во секој аутфит.

Ќе бидат во тренд парчиња облека со цвеќиња во сите бои и големини. Дозволено е комбинирање на сосема спротивни бои, оние што на прв поглед се чини дека не одат заедно.

Дури и кралицата Летиција не одолеа на овој принт.
Коментари

[fbcomments]