Принцезата Шарлот го прослави 4-от роденден! (ФОТО)

Принцезата Шарлот, ќерка на Вилијам и Кејт Мидлтон го прославува својот 4-ти роденден, а како и секој претходен роденден Кејт Мидлтон сама ја фотографира својата ќерка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kensington Palace (@kensingtonroyal) on

Војвотката својата миленичка ја фотографирала додека си играла во градината на семејниот дом во Norfolk, на источниот брег на Англија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kensington Palace (@kensingtonroyal) on

Шарлот со своите убави манири ја освои цела нација станувајќи нивна миленичка, а на портретите е прикажана токму така како што јавноста ја доживува: опуштена и среќна.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kensington Palace (@kensingtonroyal) on
Коментари

[fbcomments]