Категории

Пристигна трејлерот за новата епизода од „Game of Thrones“! (ВИДЕО)

„Игри на престолот“ („Game of Thrones“) е серија која руши рекорди на гледаност. Во неделата беше емитувана 4-тата епизода од последната сезона. До големото финале останаа уште 2 епизоди.


Фановите и понатаму погодуваат кој ќе седне на железниот трон, а судбината на омилените ликови се уште е неизвесна.
HBO објавија трејлер за 5-тата, предпоследна епизода од оваа хит серија, која ќе се емитува во недела.