Категории

Прогласен е најубавиот маж на светот! (ФОТО)

Џејсон Момоа се најде на врвот на листата за најубави мажи, додека на последно место се наоѓа Леонардо ДиКаприо.

Листата за 2018. година ја состави TC Candler, кој веќе ја прогласи и француската манекенка Тилан Блондо за најубава жена на годината.

Момоа (39) е оженет со Лиса Бонет (51) од 2005. година, а заедно имаат две деца. На второ место е Јунгкук, пејач од јужнокорејскиот бенд БТС. Трет е британскиот актер Идрис Елба, а четврт на листата е јутјуберот Феликс Шелберг.