Пролетен фустан број 1: За секоја пригода и секоја жена! (ФОТО)

Лесна, класична и едноставна, со неа не можете да погрешите. 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by IVONA ZUPET (@yvzux) on


По големите температурни разлики, конечно може да кажеме дека пролетта пристигна, а со неа и моментот да ги извадиме од плакарот омилените парчиња – фустаните.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Caroline Taylor (@currentlycaro) on


Со обзир на тоа дека сѐ уште е ладно за сандали, пастелните бои ќе почекаат уште малку, а за овој период ви претставуваме моден хит кој се чини дека никогаш не излегува од мода – тексас фустанот!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kaja (@kajusiarrr) on


Ова парче жените го обожаваат пред сѐ поради тоа што е неверојатно практично – како и тексас фармерките, може да се носи во комбинација со било што и во секоја пригода.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Clothing online store 💃🏻💄 (@mychoice_shoplv) on


Одлично одговара со патики или балетанки за опуштено шетање низ град, но и со потпетици за вчерно излегување или посвечена варијанта. Во зависност од должината и моделот, тексас фустанот може да го носите и на работа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chopinia.com | Women Apparel (@chopiniaofficial) on
Коментари

[fbcomments]