Шик комбинации од турската блогерка Дујгу Озаслан

24-годишната Дујгу е популарна блогерка од Истанбул. Таа покрај својата љубов кон модата ги изразува и своите makeup способности на својот youtube канал каде што постојано објавува инспиративни туторијали. Како моден фанатик таа е обожававател на лежерниот, шик и практичен стил кој веруваме дека веднаш ќе ве освои. Нејзина омилена комбинација се фармерки и спортски маички, но исто така обожава и романтични здолништа и фустани во бохо стил. Погледнете дел од нејзините највпечатливи пролетни комбинации кои дефинитивно ќе ве инспирираат..
Коментари

[fbcomments]