Пролетта стигна и на нашите нокти

Со пролетта доаѓа и шаренилото, како и во природата, така и на нашите нокти. Оваа година модните експерти рекоа дека ќе имаме по субтилни нокти, за разлика од минатогодишните, но тоа не значи нешто помалку шарени и весели. Еве ја селекцијата:

РОЗЕВИ НИЈАНСИ 

ВЕЛИГДЕНСКИ БОИ – шаренило од многу бои, а сите пастелни, во нив мора да се вметне и жолтата, како и сина, розева, зелена…

 

 

МЕТАЛНИ НИЈАНСИ

 

 

НЕУТРАЛНО СЈАЈНИ

НЕБЕСНО СИНИ

 

СВЕТЛО СИНА

 

 

СВЕТЛО КОРАЛНИ

МИНТ, МИНТ, МИНТ…

Radiant Orchid

 

КРЕМ, ПРАСКА…

СВЕТЛО ТИРКИЗНА…

 

 
Коментари

коментари