Променливо облачно и топло, попладне дожд и грмежи

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, попладне со локален дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Температурата ќе се движи од 28 до 36 степени, а УВ индексот ќе биде 7.

Во Скопје слично време и температура до 34 степени.

Во првите два дена од наредната недела претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, а во попладневните часови ќе има локален пороен дожд со грмежи. Ќе дува умерен северен ветер. Дневната температура до среда ќе биде во опаѓање.
Коментари

[fbcomments]