Категории

Прославата за 23-от роденден на Кајли Џенер (ГАЛЕРИЈА)

Најмалата сестра во семејството Кардашијан, Кајли Џенер го прослави својот 23ти роденден на фабулозен начин. Таа изјави дека има сè што некогаш би посакала во ќерката Сторми.

Ријалити ѕвездата на нејзиниот 23ти роденден во понеделникот, објави фотографија на Instagram позирајќи заедно со нејзината 2-годишна ќерка пред роденденската торта на Кајли. Сторми изгледаше премногу нестрплива да помогне на мама да ги дувне свеќите на врвот на нејзината слатка роденденска торта, која беше бела со зашилен раб од мраз. Кајли се потпре зад нејзината ќерка на слатката фотографија, која ја наслови : Најдобар подарок од сите“.

Таткото на Сторми, Тревис Скот, исто така, и оддаде почит на својата поранешна партнерка на неговиот Instagram профил, споделувајќи трио фотографии на кои се наоѓаат Кајли и нивната ќерка декорирани со роденденски стикери.

Кајли за прославата беше облечена во фустан на Balmain, украсен со шарен накит и принтови.

Во продолжение погледнете како изгледаше целокупниот настан на најмалата сестра Кардашијан.