ПРОВЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ( 11 – 17 ЈУНИ 2018)

Овен

Овен

Во некои делови од неделата ќе се чувствувате како сите да се против вас, но веќе во петок или сабота, ќе добиете покана за забава која нема да можете да ја одбиете, и тогаш напнатоста ќе исчезне. Некој ваш пријател ќе ве запознае со нова личност која можеби ќе стане дел од вашиот живот. Вашиот среќен ден оваа недела ќе биде четврток.

Бик

Бик

Вашата работа и завршувањето на веќе започнатите проекти, ќе ви бидат во прв план неделава, а гледајдте сето тоа да го завршите во понеделник и вторник, бидејќи тогаш ќе бидете полни со енергија. Иако звучи досадно, сѐ што ќе направите ќе биде во ваша корист. На средина на неделата најверојатно ќе бидете фокусирани на една одредена  личност. За време на викендот неочекувано ќе научите нешто ново, или ќе сфатите дека долго време сте грешеле во врска со нешто што ви е важно.

Близнаци

Близнаци

Смирете се и бидете сериозни на почетокот на неделата. Бидете подготвени да направите добар план и држете се до тоа. Само така ќе можете квалитетно да ја извршите работата која е пред вас. На некој член од вашето семејство ќе му бидат потребни пари и ќе побара од вас. На љубовно поле буквално ви цветаат рози. Ќе се чувствувате исполнето во текот на целата недела, а главниот кривец за тоа ќе биде вашиот партнер.

Рак

Рак

Неделата посветете ја на одмор за потоа со напполнети батерии да можете да ги извршувате сите обврски кои ве очекуваат. Ќе посветите доволно време на вашиот партнер, и поради тоа љубовта ќе ви биде возвратена. Во средина на неделата ќе добиете пријатно изненадување кое ќе го подобри вашето расположение. Вашиот среќен ден оваа недела е среда.

 
Коментари

коментари