Категории

ПРОВЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (13 – 19 АВГУСТ 2018)

Овен

 

Овен

На повидок е крупна материјална добивка која ќе ве поттикне уште повредно да работите. Го цените трудот и на трудот на другите, но ова што ќе се постигне сега ќе сметате дека е пред сè ваша заслуга.  Најпосле ќе се чувствувате посигурно во врската. Ќе бидете подготвени на разни лудории, па и ризици затоа што знаете дека саканата личност ве сака најмногу на светот.  Дури и ако погрешите ќе ви биде простено.

Среќен ден: Четврток

Бик

Бик

Вашиот љубовен партнер и вие оваа недела бидете различни од остатокот на светот. Вашата енергија и љубов се посилни од се. За викенд ве очекува хармонија во домот, што ќе допринесе да односите помеѓу членовите во семејството значајно се поправат. Ви се советува да ги искористите предностите на вашите оригинални идеи. Добар момент е за работење на долгорочни планови и проекти.

Среќен ден: Сабота

Близнаци

Близнаци

Работата и размислувањето поврзано со финансиите ќе бидат доминантни во почетокот на неделата. Посветите се на колегите на работата или на своите вработени доколку ги имате. Во викендот влезете со насмевка. Бидете позитивни и флексибилни кога се во прашање другите луѓе. Само со позитивен став ќе привлечете позитивни оцени.

Среќен ден: Вторник

Рак

Рак

Ништо не ви е доволно интресно и енергијата нема да ви мирува. Заинтересирани сте за забрането овошје и би можело да ви се случи „забранета љубов“ и тајна љубов, меѓутоа вие ќе го прекршите правилото. Многу ќе се фалите и ќе раскажувате за своите љобовно-еротски доживувања, што не е многу неопходно. Внимавајте на вирусните инфекции. Можна е забоболка.

Среќен ден: Недела

 

1 2 3

Прегледи:
132
Објавено на:
12.08.2018