ПРОВЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (14 – 20 МАЈ 2018)

Овен

Овен

Време е за романтика! Исполнете му некоја желба на партнерот и опуштете се во неговото присуство. Можеби токму поради вашата блискост врската ќе ви стане уште поцврста и поквалитетна. Среда ќе биде вашиот среќен ден неделава и ќе сакате да го поминете денот со драги луѓе, како што е вашето семејство или пријателите.

Бик

Бик

Смирете се и бидете сериозни на почетокот на неделата. Бидете подготвени да направите добар план и држете се до тоа. Само така ќе можете квалитетно да ја извршите работата која е пред вас. На некој член од вашето семејство ќе му бидат потребни пари и ќе побара од вас.

Близнаци

Близнаци

Вашата работа и завршувањето на веќе започнатите проекти, ќе ви бидат во прв план неделава, а гледајдте сето тоа да го завршите во понеделник и вторник, бидејќи тогаш ќе бидете полни со енергија. Иако звучи досадно, сѐ што ќе направите ќе биде во ваша корист. На средина на неделата најверојатно ќе бидете фокусирани на една одредена  личност.

Рак

Рак

Оваа недела потребно ви е максимално да се релаксирате и да пронајдете излез од напнатите ситуации, бидејќи последниов период ви беше доста стресен. Мислете позитивно и нештата кои ги посакувате ќе станат реалност. Излезете на состанок со некоја личност од спротивниот пол.

 
Коментари

коментари