Први фотографии по стравичната несреќа: Еве како изгледа Шумахер денес! (ФОТО)

Кацигата му го спаси животот при несреќата, но големиот шампион беше во кома полни 6 месеци, а последиците од падот беа застрашувачки. Пет години по стравичната несреќа, јавноста има можност да види како изгледа Михаел Шумахер сега.

Откако ја доживеа несреќата при скијање на Алпите во декември 2013. година, сите информации за Шумахер и неговото здравје се држат во строга тајност. По будењето пратен е на домашно лекување, но неговата здравствена состојба не се промени многу.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Michael Schumacher (@michaelschumacher) on


Сега, 5 години подоцна камерите влегоа во домот на светскиот шампион за потребите за снимањето на филмот, кој наскоро ќе се емкитува во кината ширум светот, па така настанаа и првите фотографии кои го изненадија светот.

Со помош на најблиското семејство снимен е филмот преку кој се објаснува нивниот живот од денот на несреќата па сѐ до денес.
Коментари

[fbcomments]