ФОТО: Среќа е … кога ќе падне првиот снег на Попова Шапка!

Нестабилното време и ниските температури што го зафатија регионот придонесоа во Македонија да падне и првиот снег на Попова Шапка.

popova-sapka

Инаку, времето во Македониоја ќе биде променливо и свежо со локални врнежи од дожд. Минималната температура ќе биде до 8 степени, а максималната до 21 степен.
Коментари

коментари