Категории

Рафаело бомбици кои се топат во уста: Рецепт кој ќе ве воодушеви!

Овој десерт ќе биде омилен на целото семејство!

Состојки:

  • 400 г бело чоколадо,
  • 50 г бадеми,
  • 270 г кокосово брашно,
  • 200 мл слатка павлака

Подготовка:

Слатката павлака загрејте ја сѐ до вриење, па прелијте ја преку чоколадото. Мешајте додека чоколадото не се стопи. Потоа додадете го кокосовото брашно и направете смеса. Разладете во фрижидер.

Прегледи:
114
Категории:
Uncategorized
Објавено на:
10.11.2021