Категории

Ретко кој ја позна: Како изгледаше Калиопи на „Златно славејче“? (ФОТО)

Нашата пејачка Калиопи ќе биде запаметена по победата на едно од првите изданија на детскиот музички фестивал „Златно славејче“ во 1976 година, со песната „Мојата учителка“.

 Токму од овој настап Калиопи сподели фотографија и ги изненади сите нејзини обожаватели.„Кое е ова девојче?“, ги запраша Калиопи сите нејзини следбеници покрај фотографијата, на која ретко кој ја позна пејачката.

Извор : Вистина.мк

Прегледи:
289
Објавено на:
13.10.2017