Категории

Рецепт: 2 состојки, 7 дена и 2 килограми помалку!

Сакате брзо, но здраво слабеење? Ова е наједноставниот можеби и најлесниот начин.

Подготовката не може да биде полесна на овој волшебен напиток, кој сигурно ќе го засакате! Се пие за добра ноќ и добро утро, нема несакани ефекти, има пријатен вкус и одличен е за вашето здравје.

За 1 доза потребно е: 2 лажички мед, 1 лажичка цимет, и 250 мл вода.

Начин на подготовка: Зовријте вода и со неа прелијте го циметот. Откако ќе се излади додадете го медот и добро измешајте.

Совет: Секогаш ставајте го медот во изладена смеса затоа што во спротивно, медот во топла вода ќе ги изгуби нутритивните својства.  Пијте по половина шолја секоја вечер пред спиење, и половина наутро пред да појадувате( на празен стомак).

За само една недела ќе бидете воодушевени од резултатите! На здравје!

642x361_IMAGE_1_Can_You_Really_Use_Honey_and_Cinnamon_for_Weight_Loss

Прегледи:
455
Објавено на:
15.07.2016