Рецепт на денот: Направете брзо и вкусно бурито

Со овој рецепт имате можност да ги изненадите најблиските со свежи и топли сендвичи кои се базираат на мексиканската традиција на бурито сендвичи.

Состојки:

  • 1 голема тортиља
  • Малку пржено пилешко
  • Половина домат
  • Зелена салата

Подготовка:

Загрејте ја тортиљата во микробранова печка. Врз тортиљата ставете го прженото пилешко, доматот исечкан на тркалца и зелена салата. Замотајте ја тортиљата и уживајте во оброкот! Добар апетит!
Коментари

коментари