Рецепт: Направете ја оваа домашна крема и кажете и збогум на сувата кожа

Ладниот ветер и ниските температури во текот на претходните месеци оставаат трага на нашата кожа, поради што е потребна итна реакција. Еве еден одличен трик за правење домашна крема која можете да ја користите. Резултатите ќе ве воодушеват.

Состојки:

  • 1 лажица мед
  • 1 лажица јогурт
  • 1 лажица сок од лимон

Подготовка:

  • Составете ги наведените состојки, а потоа мешајте се додека не се соединат.
  • Кога масата ќе се пртвори во крем, нанесете ја на оштетените или исушените делови на кожата.
  • По 15 минути отстранете ја од кожата
  • За најдобри резултати кремата користете ја два, три пати неделно.Коментари

[fbcomments]