Категории

РЕЦЕПТ: Салата која ќе ја поправи вашата крвна слика за неколку недели

Овој природен микс од витамини ќе го препороди вашиот организам.

СОСТОЈКИ:

  • 4 цвекла
  • 4 моркови
  • 3 јаболка
  • целер
  • цел лимон
  • сок од 2 лимони
  • 6 лажици мед

ПОДГОТОВКА:
Цвеклото, јаболката и целерот исчистете ги, морковите истругајте ги, лимонот измијте го и исецкајте го ситно или изрендајте го. Потоа додадете сок од два лимона и мед па сето тоа добро измешајте го. После тоа, ставете го во тегла и чувајте на студено место, најдобро во фрижидер.

Од наведената количина се добиваат околу две тегли во кои се наоѓаат витамини кои помагаат при умор, го подигнуваат имунитетот, ја поправаат крвната слика и закрепнуваат.

Прегледи:
93
Објавено на:
25.11.2020